Amateur League Cup 2021

First Round

Saturday, 3.4.2021  
Kingsway Olympic Amateurs - Kalamunda United 4 : 0    
Monday, 5.4.2021  
Brooklands FC - La Fiamma 3 : 0 (Forfeit)    
Kingsley Westside Amateurs - Canning City Amateurs 1 : 5    
Baldivis - North Perth United 2 : 5    
Joondalup United Amateurs - Yanchep United 4 : 2    
South Perth United - Emerald FC 2 : 1    
Queens Park - Fraser Park 0 : 3 (Forfeit)    
Cracovia - Bassendean Caledonian 2 : 1    
Curtin University Amateurs - Mandurah City Amateurs 0 : 3    
Ellenbrook United - Southern Spirit 3 : 1    
Belmont Villa - Peel United 1 : 1 (6-5 Pens)    
Carramar Shamrock Rovers Amateurs - North Beach 4 : 7    
Quinns FC Amateurs - Woodvale 10 : 1    
Perth Hills United - Swan Valley 2 : 1    
Leeming Strikers - Maddington White City 4 : 0    
Perth AFC - Rockingham City Amateurs 2 : 2 (5-4 Pens)    
Maccabi - Murdoch University Melville Amateurs 3 : 2    
Stirling Macedonia Amateurs - Ballajura 3 : 2    
Westnam United - UWA-Nedlands FC Amateurs 2 : 2 (5-6 Pens)    
Sutherlands Park - East Perth 2 : 4    
Forrestfield United Amateurs - South West Phoenix 7 : 1    
Floreat Athena Amateurs - Northern City 1 : 3    
Kwinana United - Lynwood United 3 : 0 (Forfeit)    
Tuesday, 6.4.2021  
Stirling Panthers - Noranda City 3 : 1    
Hamersley Rovers - BYE  :     
Gosnells City Amateurs - BYE  :     
BrOzzy - BYE  :     
Port Kennedey - BYE  :     
Subiaco AFC Amateurs - BYE  :     
Fremantle City Amateurs - BYE  :     
Jaguar FC - BYE  :     
Wembley Downs - BYE  :     

Second Round

Wednesday, 21.4.2021  
Kingsway Olympic Amateurs - North Perth United 1 : 3    
Sunday, 23.5.2021  
Fremantle City Amateurs - Kwinana United 0 : 2    
Hamersley Rovers vs Forrestfield United Amateurs 1 : 6    
South Perth United - Mandurah City Amateurs 7 : 1    
North Beach - East Perth 5 : 1    
BrOzzy - UWA-Nedlands FC Amateurs 2 : 3    
Cracovia - Jaguar FC 0 : 2    
Fraser Park - Ellenbrook United 3 : 4    
Quinns FC Amateurs - Joondalup United Amateurs 2 : 1    
Perth Hills - Port Kennedy 4 : 3    
Leeming Strikers - Canning City Amatuers 8 : 1    
Perth AFC - Stirling Panthers 2 : 2 (4-2 Pens)    
Subiaco AFC Amateurs - Wembley Downs 1 : 4    
Gosnells City Amateurs - Stirling Macedonia Amateurs 3 : 0 (Forfeit)    
Brooklands FC - Belmont Villa 1 : 4    
Maccabi - Northern City 3 : 0    

Third Round

Monday, 7.6.2021  
Wembley Downs - North Beach 1 : 1 (3-2 Pens)    
Ellenbrook United - UWA-Nedlands FC Amateurs 4 : 3    
Belmont Villa - Perth Hills 1 : 4    
Quinns FC Amateurs - North Perth United 0 : 2    
Kwinana United - Leeming Strikers 1 : 2    
Perth AFC - South Perth United 0 : 2    
Maccabi - Jaguar FC 2 : 1    
Gosnells City Amateurs - Forrestfield United Amateurs 1 : 3    

Quarter-Finals

Tuesday, 6.7.2021  
Perth Hills - Maccabi 1 : 2    
Ellenbrook United - North Perth United 1 : 4    
Wednesday, 28.7.2021  
South Perth United - Leeming Strikers 4 : 1    
Wednesday, 18.8.2021  
Wembley Downs - Forrestfield United Amateurs 5 : 0    

Semi-Finals

Wednesday, 25.8.2021  
Wembley Downs - North Perth United 2 : 4    
South Perth United - Maccabi 4 : 0    

Final

Sunday, 3.10.2021  
North Perth United - South Perth United  :     

Updated: 5/09/2021