Amateur League Reserves Cup 2021

First Round

Saturday, 3.4.2021  
Kingsway Olympic Amateurs - Kalamunda United 4 : 1    
Monday, 5.4.2021  
Brooklands FC - La Fiamma 3 : 0 (Forfeit)    
Kingsley Westside Amateurs - Canning City Amateurs 1 : 6    
Baldivis - North Perth United 0 : 4    
Joondalup United Amateurs - Yanchep United 9 : 0    
South Perth United - Emerald FC 6 : 2    
Queens Park - Fraser Park 0 : 3 (Forfeit)    
Cracovia - Bassendean Caledonian 3 : 2    
Curtin University Amateurs - Mandurah City Amateurs 5 : 4    
Ellenbrook United - Southern Spirit 3 : 3 (5-6 Pens)    
Belmont Villa - Peel United 2 : 4    
Carramar Shamrock Rovers Amateurs - North Beach 0 : 3 (Forfeit)    
Quinns FC Amateurs - Woodvale 0 : 3 (Forfeit)    
Perth Hills United - Swan Valley 7 : 2    
Leeming Strikers - Maddington White City 3 : 0    
Perth AFC - Rockingham City Amateurs 2 : 2 (4-3 Pens)    
Maccabi - Murdoch University Melville Amateurs 8 : 4    
Stirling Macedonia Amateurs - Ballajura 1 : 1 (4-3 Pens)    
Westnam United - UWA-Nedlands FC Amateurs 3 : 0 (Forfeit)    
Sutherlands Park - East Perth 1 : 5    
Forrestfield United Amateurs - South West Phoenix 1 : 2    
Floreat Athena Amateurs - Northern City 1 : 2    
Kwinana United - Lynwood United 3 : 0 (Forfeit)    
Tuesday, 6.4.2021  
Stirling Panthers - Noranda City 1 : 2    
Hamersley Rovers - BYE  :     
Gosnells City Amateurs - BYE  :     
BrOzzy - BYE  :     
Port Kennedey - BYE  :     
Subiaco AFC Amateurs - BYE  :     
Fremantle City Amateurs - BYE  :     
Jaguar FC - BYE  :     
Wembley Downs - BYE  :     

Second Round

Wednesday, 21.4.2021  
Kingsway Olympic Amateurs - North Perth United 0 : 5    
Sunday, 23.5.2021  
Fremantle City Amateurs - Kwinana United 0 : 1    
Hamersley Rovers vs South West Phoenix 2 : 5    
South Perth United - Peel United 4 : 2    
North Beach - East Perth 1 : 4    
BrOzzy - Westnam United 1 : 5    
Cracovia - Jaguar FC 0 : 6    
Fraser Park - Southern Spirit  :     
Quinns FC Amateurs - Joondalup United Amateurs 3 : 1    
Perth Hills - Port Kennedy 0 : 3 (Forfeit)    
Leeming Strikers - Canning City Amatuers 6 : 1    
Perth AFC - Noranda City 3 : 2    
Subiaco AFC Amateurs - Wembley Downs 1 : 4    
Gosnells City Amateurs - Stirling Macedonia Amateurs 3 : 0 (Forfeit)    
Brooklands FC - Curtin University 1 : 7    
Maccabi - Northern City 2 : 1    

Third Round

Friday, 4.6.2021  
Curtin University Amateurs - Port Kennedy 2 : 2 (4-5 Pens)    
Monday, 7.6.2021  
Wembley Downs - East Perth 3 : 3 (5-4 Pens)    
Quinns FC Amateurs - North Perth United 0 : 1    
Kwinana United - Leeming Strikers 0 : 8    
Perth AFC - South Perth United 1 : 6    
Maccabi - Jaguar FC 2 : 2 (4-1 Pens)    
Gosnells City Amateurs - South West Phoenix 2 : 3    
Southern Spirit - Westnam United 4 : 4 (3-5 Pens)    

Quarter-Finals

Wednesday, 7.7.2021  
Westnam United - North Perth United 1 : 1 (4-5 Pens)    
Tuesday, 13.7.2021  
Port Kennedy - Maccabi 2 : 2 (4-5 Pens)    
Wednesday, 28.7.2021  
South Perth United - Leeming Strikers 5 : 5 (2-4 Pens)    
Wednesday, 18.8.2021  
Wembley Downs - South West Phoenix 3 : 0    

Semi-Finals

Wednesday, 25.8.2021  
Wembley Downs - North Perth United 0 : 4    
Leeming Strikers - Maccabi 2 : 2 (4-5 Pens)    

Final

Sunday, 3.10.2021  
North Perth United - Leeming Strikers  :     

Updated: 5/09/2021