FFA Cup 2021

First Round - WA

 
ALL TEAMS RECEIVE BYES  :     

Second Round - WA

Saturday, 20.2.2021  
Perth Hills - Football Margaret River 0 : 9    
Sunday, 21.2.2021  
Yanchep United - Joondanna Blues 4 : 6;    
North Beach - Wembley Downs 5 : 1    
Port Kennedy - East Perth 1 : 1 (4-5 Pens)    
Dunsborough Towners - South Perth United 1 : 1 (3-4 Pens)    
Maddington White City - Kalamunda United 3 : 1    
Chipolopolo - North Perth United 0 : 9    
Saturday, 27.2.2021  
Woodvale - Ellenbrook United 0 : 3    
Sunday, 28.2.2021  
Jaguar FC - Alexander Florina 8 : 0    
Monday, 1.3.2021  
Maccabi - Kwinana United 2 : 4    
Saturday, 6.3.2021  
Twin City Saints - Greyhounds Christian 4 : 5
Sunday, 7.3.2021  
Busselton City - Bunbury Dynamos 2 : 1    

Third Round - WA

Friday, 19.3.2021  
Gosnells City - Joondanna Blues 1 : 1 (5-4 Pens)    
Kingsley-Westside - Subiaco AFC 1 : 1 (1-3 Pens)    
Saturday, 20.3.2021  
Canning City - Dianella White Eagles 3 : 4    
Western Knights - Stirling Macedonia 1 : 1 (5-3 Pens)    
Greyhounds Christian - Fremantle City 1 : 9    
UWA-Nedlands FC - Morley-Windmills 4 : 1    
Quinns FC - Bunbury United 3 : 0 (forfeit)    
Curtin University - Joondalup United 0 : 1    
Wanneroo City - Joondalup City 0 : 2    
North Beach - Kingsway Olympic 3 : 8    
South West Phoenix - Murdoch University 1 : 3    
Sunday, 21.3.2021  
Mandurah City - Football Margaret River 5 : 0    
Busselton City - East Perth 4 : 0    
Forrestfield United - Kelmscott Roos 6 : 1    
Perth AFC - Riverside Christian FC 1 : 1 (4-5 Pens)    
Jaguar FC - Swan United 0 : 8    
Kwinana United - South Perth United 4 : 0    
Ellenbrook United - North Perth United 0 : 1    
Maddington White City - Ashfield 1 : 3    
Friday, 26.3.2021  
Hamersley Rovers - Carramar Shamrock Rovers 0 : 6    
Saturday, 27.3.2021  
Balga - Northern City 3 : 4    

Fourth Round - WA

Tuesday, 30.3.2021  
UWA-Nedlands FC - Gosnells City 2 : 5    
Monday, 5.4.2021  
Ashfield - Floreat Athena 1 : 6    
Bayswater City - Dianella White Eagles 1 : 0    
Busselton City - Kwinana United 0 : 3    
Cockburn City - Western Knights 1 : 0    
ECU Joondalup - Fremantle City 3 : 0    
Inglewood United - Armadale 2 : 2 (0-3 Pens)    
Joondalup United - Balcatta 2 : 6    
Mandurah City - Quinns FC 1 : 1 (4-3 Pens)    
Kingsway Olympic - Riverside Christian 9 : 1    
Rockingham City - Joondalup City 1 : 0    
Sorrento - Subiaco AFC 1 : 0    
Swan United - Gwelup Croatia 0 : 3    
Wednesdany, 7.4.2021  
Forrestfield United - Carramar Shamrock Rovers 3 : 4    
Friday, 9.4.2021  
Northern City - North Perth United 1 : 3    
Tuesday, 13.4.2021  
Murdoch University Melville - Perth 0 : 2    

Fifth Round - WA

Saturday 15.5.2021  
Perth - Kwinana United 2 : 0    
Sorrento - Carramar Shamrock Rovers 1 : 0    
Mandurah City - Cockburn City 0 : 1    
Gwelup Croatia - Floreat Athena 0 : 3    
Kingsway Olympic - ECU Joondalup 0 : 8    
Bayswater City - Balcatta 4 : 0    
Sunday 16.5.2021  
Rockingham City - Gosnells City 1 : 2    
Wednesday 19.5.2021  
North Perth United - Armadale 2 : 4    

Sixth Round - WA

Tuesday 1.6.2021  
Floreat Athena - Gosnells City 3 : 0    
Wednesday 2.6.2021  
Sorrento - Armadale 3 : 2    
Bayswater City - ECU Joondalup 2 : 0    
Cockburn City - Perth 2 : 1    

Seventh Round - WA

Tuesday 22.6.2021  
Floreat Athena - Cockburn City 3 : 0    
Wednesday 23.6.2021  
Sorrento - ECU Joondalup 0 : 1    

State Cup Final

Saturday 17.7.2021  
Floreat Athena - ECU Joondalup 1 : 0    

Updated: 19/07/2021